Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

EUROPEANA PHOTOGRAPHY

European Ancient Photographic Vintage Repositories of Digitaized Pictures of Historical Quality Europeana Photography

EuropeanaPhotography  jest konsorcjum, który realizuje projekt polegający na zebraniu najbardziej wartościowych kolekcji fotografii pochodzących z archiwów, bibliotek publicznych i muzeów z pierwszego stulecia istnienia fotografii, poczynając od 1839 roku do początku II Wojny Światowej w 1939 roku.

Projekt prowadzony początkowo przez Andreę de Polo z ALINARI 24 ORE SPA, a obecnie przez przez Freda Truyen’a z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven.

Projekt jest współfinansowany z funduszy programu Competitiveness and Innovation 2007-2013; jest realizowany przez 36 miesięcy, od 1 lutego 2012 roku do 31 stycznia 2015 roku.

Do konsorcjum należy 19 partnerów z 13 krajów członkowskich. Są to znaczące prywatne i publiczne agencje fotograficzne oraz muzea i inne instytucje.

EuropeanaPhotography dostarczy do portalu Europeany ponad 500 tysięcy zdjęć, będących rezultatem wyboru najwartościowszych kolekcji z okresu pierwszego stulecia od czasu wynalezienia tego medium – Muzeum Historii Fotografii w Krakowie w ramach projektu planuje przekazanie 3 tysiące zdjęć.

EuropeanaPhotography:

Data rozpoczęcia: 1 lutego 2012 roku

Data zakończenia: 31 stycznia 2015 roku

 

(na podstawie materiałów nadesłanych przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie)

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL