Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

WIADOMOŚCI

Kolejny nabór wniosków w priorytecie „Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego"

21/10/2014

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska ogłosiła Programy MKiDN na rok 2015. W ramach Programu „Dziedzictwo kulturowe – priorytetu 6 – Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego do 30 listopada br. organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe oraz uczelnie publiczne mogą składać wnioski o dofinansowanie działań w zakresie digitalizacji, udostępniania i przechowywania zasobów kultury i dziedzictwa narodowego.

Instytucją zarządzającą priorytetem „Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego" jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Celem priorytetu jest zainicjowanie kompleksowego procesu cyfryzacji materialnych zasobów dziedzictwa kulturowego, w tym zabytków, obiektów muzealnych, archiwalnych, bibliotecznych i audiowizualnych, znajdujących się pod opieką podmiotów spoza sfery finansów publicznych, których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku, lub uczelni publicznych.

Realizacja założeń programu odbywać się będzie poprzez wsparcie finansowe projektów przewidujących cyfrową dokumentację muzealiów, zabytków, zbiorów bibliotecznych oraz materiałów archiwalnych, w tym materiałów audiowizualnych, a także udostępnienie kopii cyfrowych tychże zasobów za pośrednictwem Internetu. Priorytet umożliwia także dotowanie przedsięwzięć mających na celu tworzenie portali, które służyć będą jako platforma dostępu do zdigitalizowanych treści.

Formularz wniosku jest już dostępny w systemie EBOI. Szczegółowe informacje dotyczące priorytetu znajdują się na stronie Instytutu.

Informacje telefoniczne dotyczące priorytetu udzielane są w godzinach 9.00-15.00.

Kontakt: Ewa Walicka – tel. 22 25 69 628, e-mail: ewalicka(at)nimoz(dot)pl

Szkolenie

W dn. 29 października br. Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje szkolenie z zakresu aplikowania do programu Dziedzictwo kulturowe – Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Instytutu.

 Wstecz

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL