Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

KONFERENCJE

Konferencja „Prawo autorskie – co warto wiedzieć?" – Warszawa, 12 czerwca 2014 r.

05/06/2014

W czwartek 12 czerwca Narodowy Instytut Audiowizualny (Centrum Kompetencji ds. digitalizacji) zaprasza do udziału w konferencji Prawo autorskie – co warto wiedzieć? Prawo autorskie i prawa pokrewne w instytucji kultury działającej w obszarze audiowizualnym.

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do pracowników instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną i udostępnianiem dziedzictwa audiowizualnego.

Podczas spotkania odbędą się wykłady na temat kwestii związanych z prawem autorskim, z którymi często spotykają się pracownicy instytucji kultury pracujący z zasobami audiowizualnymi udostępnianymi z Internecie. Mają one na celu usystematyzowanie wiedzy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz nakreślenie tematów rodzących się wokół kwestii związanych z udostępnianiem zasobów audiowizualnych w sieci, m. in.: ustalenie dysponentów praw autorskich, problem dzieł osieroconych, licencje Creative Commons, nowe pola eksploatacji, dozwolony użytek publiczny, omówienie procesu udostępniania. Konferencja zakończy się dyskusją Prawo autorskie w instytucji kultury, w której udział wezmą eksperci z zakresu prawa autorskiego. 

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie NInA pod adresem http://www.nina.gov.pl/edukacja/wydarzenie//2014/05/26/prawo-autorskie---co-warto-wiedziec-; odbędzie się 12 czerwca w nowej siedzibie partnera wydarzenia – w Służewskim Domu Kultury przy ul. Jana Sebastiana Bacha 15 w Warszawie. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 5 czerwca. W przypadku pytań należy pisać na adres: centrumkompetencji(at)nina(dot)gov(dot)pl.

Program konferencji:

  • 9.00-9.15 Rejestracja gości 
  • 9.15-9.25 Otwarcie, powitanie gości (Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Narodowy Instytut Audiowizualny) 
  • 9.30-10.30 Czym jest prawo autorskie i prawa pokrewne? – wykład prowadzący: dr Piotr Piesiewicz (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) 
  • 10.30-10.45 Przerwa kawowa 
  • 10.45-11.45 Podmiot i przedmiot ochrony autorsko-prawnej, jej ograniczenia – wykład prowadzący: mec. Małgorzata Grzybowska (Polski Instytut Sztuki Filmowej) 
  • 11.45-12.45 Prawo autorskie i prawa pokrewne w praktyce. Jak legalnie udostępniać utwory w Internecie? – wykład prowadzący: Magdalena Nowak-Gniadek (Narodowy Instytut Audiowizualny) 
  • 12.45-13.40 Przerwa obiadowa 
  • 13.40-14.40 Prawo autorskie w instytucji kultury – dyskusja 
  • moderator: Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz (Narodowy Instytut Audiowizualny), uczestnicy: Małgorzata Grzybowska (Polski Instytut Sztuki Filmowej), Andrzej Kuśmierczyk (Stowarzyszenie Autorów ZAIKS), prof. zw. dr hab. Jacek Sobczak (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), dr Piotr Piesiewicz (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) 
  • 14.40-15.00 Pytania uczestników spotkania, podsumowanie spotkania

Na podstawie materiałów nadesłanych przez NInAWstecz

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL