Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

WIADOMOŚCI

Portal Lubimyczytac.pl uhonorowany Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

30/05/2014

29 czerwca br. Minister Bogdan Zdrojewski wręczył Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie „Kultura w sieci” twórcom portalu Lubimyczytać.pl – w imieniu zespołu lubimyczytać.pl nagrodę odebrała prezes Izabela Sadowska.

Serwis mimo młodego wieku – powstał zaledwie 2010 roku – stworzył już silną społeczność osób, które łączy pasja do literatury; informuje na bieżąco o najważniejszych imprezach książkowych w Polsce oraz prowadzi stałą współpracę z wydawnictwami, festiwalami i instytucjami kultury, dla których literatura jest tematem przewodnim.

Portal wypracował już pozycję opiniotwórczego środowiska. Tegoroczna nagroda jest wyróżnieniem dla serwisu społecznościowego, który nie tylko niestrudzenie promuje literaturę i czytelnictwo oraz popularyzuje e-książki i nowe technologie zdobywające coraz mocniejszą pozycję w świecie tradycyjnych publikacji, ale także angażuje użytkowników, którzy do tej pory umieścili w serwisie już ponad 700 tys. opinii i recenzji książek i wystawili książkom kilkanaście milionów ocen.

Jak sami o sobie piszą: „Siłą lubimyczytać.pl jest społeczność czytelników, którzy dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, zawierają znajomości, kierując się literackim gustem, przeczesują imponującą bazę książek, dodając wybrane pozycje na półki swoich internetowych biblioteczek, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze i informacje o ulubionych autorach, a przede wszystkim, wbrew ogłoszonemu w naszym kraju kryzysowi czytelnictwa... pochłaniają i kupują książki”.

Lubimyczytać.pl stworzył również aplikację mobilną, która umożliwia użytkownikom kontakty ze znajomymi i dostęp do swoich biblioteczek wirtualnych.

Doroczna Nagroda Ministra

Doroczna Nagroda Ministra przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Szczegółowe informacje o tegorocznych nagrodach znajdują sie na stronie MKiDN.Wstecz

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL