Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

KONFERENCJE

Seminarium audiowizualne „Zapanuj nad swoim archiwum!" – Warszawa, 10 kwietnia 2014 r.

05/03/2014

Wszyscy ci, którzy chcą zbudować sprawny system do archiwizacji materiałów audiowizualnych powinni wziąć udział w seminarium audiowizualnym Zapanuj nad swoim archiwum! Odbędzie się ono w czwartek 10 kwietnia w Warszawie. Gościem będzie Kara van Malssen, senior consultant w firmie AVPreserve.

Cykl seminariów jest realizowany przez NInA w ramach działalności Centrum Kompetencji ds. Digitalizacji. Zadania NInA jako Centrum Kompetencji to przede wszystkim promocja dobrych praktyk oraz edukacja w dziedzinie digitalizacji. 

Podczas jednodniowego seminarium będzie można porozmawiać o metodach opracowywania zasobów audiowizualnych oraz o sposobach tworzenia systemów informatycznych do zarządzania nimi.

Gościem specjalnym będzie Kara van Malssen, senior consultant w firmie AVPreserve, która wspiera amerykańskie instytucje kultury w zarządzaniu swoimi kolekcjami audiowizualnymi. Poprowadzi ona wykład poświęcony procesowi wdrażania systemów typu MAM (Media Asset Management). Wykład odbędzie się w języku angielskim, ale na sali obecny będzie tłumacz.


Podczas drugiej części spotkania, uczestnicy będą pracowali nad wdrożeniem systemu informatycznego dla różnych typów instytucji z uwzględnieniem ich specyfiki. Warsztaty poprowadzą: Filip Kwiatek, Aleksandra Kuszewska, Joanna Małkowska oraz Agnieszka Słomska z Działu Archiwum Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Seminarium jest pierwszym z cyklu czterech planowanych w tym roku spotkań organizowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Będą one poświęcone zagadnieniom związanym z archiwizacją, digitalizacją i zarządzaniem zasobami audiowizualnymi. Do udziału w nich zapraszamy archiwistów, muzealników, bibliotekarzy, pracowników instytucji, których dotyczy zagadnienie digitalizacji i opracowywania zbiorów w postaci cyfrowej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 10 kwietnia w klubie Solec 44 w Warszawie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału  w tym celu należy wysłać e-mail pod adres: edukacja(at)nina(dot)gov(dot)pl.

Program wydarzenia:

  • 9.00-9.30 Rejestracja, kawa
  • 9.30-9.45 Otwarcie seminarium (Jarosław Czuba, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego)
  • 9.45-11.00 Proces wdrażania systemów informatycznych typu Media/Digital Asset Management (wykład, Kara van Malssen)
  • 11.00-11.30 Przerwa kawowa
  • 11.30-13.30 Archiwum na warsztat! (warsztaty w grupach)
  • 13.30-14.30  Lunch
  • 14.30-16.00  Podsumowanie warsztatów i dyskusja

 

Na podstawie materiałów nadesłanych przez NInAWstecz

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL