Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

WIADOMOŚCI

SPECTRUM 4.0 brytyjski standard zarządzania zbiorami

17/06/2014

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, jako Centrum Kompetencji ds. digitalizacji w muzeach, rozpoczął w 2013 roku prace nad polską wersją brytyjskiego standardu SPECTRUM 4.0.

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, jako Centrum Kompetencji ds. digitalizacji w muzeach, rozpoczął w 2013 roku prace nad polską wersją brytyjskiego standardu SPECTRUM 4.0. SPECTRUM to opublikowany przez Collection Trust w 1994 roku i stale uaktualniany standard określający podstawowe normy dla polityki dokumentacyjnej i procesów zarządzania zbiorami muzealnymi. Opracowany został w oparciu o doświadczenia muzealników z Wielkiej Brytanii i innych krajów. SPECTRUM uznawany jest za wiodący standard do zarządzania zbiorami. Na jego tłumaczenie i użycie udzielono licencji w ponad 100 krajach. Szacuje się, że w sposób bezpośredni lub pośredni korzysta z niego ponad 20 000 instytucji muzealnych na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą roboczą wersją tłumaczenia dokumentu udostępnioną na stronie NIMOZ-u pod adresem http://www.digitalizacja.nimoz.pl/baza-wiedzy/spectrum oraz do włączenia się do dyskusji również za pośrednictwem forum internetowego poświęconego SPECTRUM 4.0.

 

(na podstawie materiałów nadesłanych przez NIMOZ)Wstecz

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL